گروه: اخبار استان خبر: 136051 / تاریخ انتشار : 1398/6/3 ساعت : 17:17
آنچه در جلسه عتبات عالیات شهرستان لنده گذشت:

پذیرایی از 650هزار زائر ایرانی و خارجی در موکب باب الحوائج لنده/پیام اربعین، ایجاد وحدت و همدلی در جهان اسلام است+تصاویر

اولین جلسه ستاد عتبات و عالیات شهرستان لنده با حضور اعضای شورای اداری به ریاست فرماندار این شهرستان برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، اولین جلسه ستاد عتبات وعالیات شهرستان لنده با موضوع بررسی نقاط ضعف و قوت و شیوه های جمع آوری کمک های مردم برای برپایی موکب باب الحوائج شهرستان لنده در نقطه صفر مرزی شلمچه با حضور اعضای این ستاد به ریاست فرماندار شهرشتان لنده در سالن شبکه بهداشت و درمان لنده برگزارشد.

 

در ابتدای این جلسه  سید محمد طلا میری با گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهیدان باهنر و رجایی گفت:اربعین فرصتی برای خدمت رسانی به زائرین اباعبداله الحسین (ع)است.


وی افزود:توانمندی شهرستان لنده در برپایی موکب در مرز شلمچه برای سال چهارم اقدامات خیلی خوبی در حوزه خدمات دهی به زائرین داشتند که این مهم باعث اوج خدمت رسانی بوده است.
 

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان لنده تصریح کرد: همکاری خیلی خوب ادارات شهرستان لنده در برپایی موکب لنده در مرز شلمچه به صورت نقدی و کالایی باعث شد تا بتوانیم به بیش از ۶۵۰هزارنفر خدمات دهی کنیم.
 

وی تاکیدکرد:بسیج امکانات لازم در برپایی موکب در مرز شلمچه باعث معرفی فرهنگ نودوستی مردم ولایت مدار شهرستان به سراسر کشور و حتی کشور های همسایه است.

 

در ادامه نیز حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل با اشاره به عرض ارادت شیعیعان جهان به محضر امام حسین(ع)گفت؛ در طول سال هرکجا پرچم اباعبداله الحسین(ع) برپا می شود مشارکت مستمری دارند.
 


وی افزود:موضوع اربعین یک موضوع مهم برای تعالی دین است که اربعین فرصتی برای شیعیان در معرفی فرهنگ حسینی است که سبقه بین المللی داشته و دارد.

 

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد:جهانی شدن اربعین و حضور زائرین از ۸۵کشور جهان نشان دهنده  پیام وحدت و دوستی ملت ها است.
 


وی تاکیدکرد:تبین گفتمان انقلاب اسلامی در اربعین فرصتی برای تعالی هرچه بهتر پیام انقلاب اسلامی است.محمودی اصل گفت:آثار سیاسی این حرکت برای اقتدار شیعه و معرفی ظرفیت های مسلمانان بیانگر حرکت ارزشمندی است که در این حوزه در حال شکل گیری است.امام جمعه شهرستان لنده گفت:انتظار داریم همه ادارات و قاطبه مردم در خصوص مشارکت در بحث پشتیبانی مالی و کالایی از اربعین که نماد وحدت و همدلی است تلاش کنیم.

 

در ادامه نیز سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری گفت:ایجاد دلگرمی در بین مردم با حضور مستمر در هیئت های عزاداری باعث تقویت بهتر برنامه های مذهبی و فرهنگی خواهدشد.وی افزود: برپایی موکب شهرستان لنده در مرز شلمچه فرصتی برای معرفی دستاورد های شهرستان لنده است که بحث بخت نان محلی به تعداد هفده هزارقرص نان در این موکب باعث شد تا فرهنگ زیبای ما نیز به معرض نمایش گذاشته شود.فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد:برپایی مراسمات مختلف در موکب باب الحوائج و حضور فعال جوانان باعث تعالی فرهنگ حسینی شده است.

 

در ادامه نیز سید خدادوست موسوی گفت:اربعین یک فرصت طلایی برای تعالی فرهنگ حسینی است که از نژاد های مختلف جهان در ان شرکت می کنند که نشان دهنده عشق به امام حسین(ع)است.وی افزود:برای مدیریت کردن بحث اربعین و موکب شهرستان لنده نیاز به کارکارشناسی شده و برنامه ریزی قوی در ارائه بهترین خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) است.فرماندار لنده تصریح کرد:مشارکت و استقبال مردم نسبت به سال های قبل چندین برابر خواهدشد که انتظار داریم با یک رویکرد جدید بتوانیم به بهترین شکل این نمایش عظمت شیعه را به تصویر بکشانیم.وی گفت:در بحث ارائه خدمات به موکب شهرستان باید همه ادارات مشارکت فرهنگی داشته باشند و در حوز جمع اوری کمک های مردمی نیز همه باید مشارکت داشته باشند و بخشدار مرکزی لنده مسئول جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی ادارات در این شهرستان است.فرماندار لنده گفت: باید از زحمات مسئولان ستاد عتبات عالیات شهرستان لنده قدردانی کنیم چرا که در این حوزه تلاش های خوبی در چهار سال گذشته صورت گرفته است.وی اظهارکرد:کمک های نقدی و غیر نقدی مردم و ادارات به موکب شهرستان لنده در حوزه های مختلف باعث پویایی هرچه بهتر موکب شهرستان لنده شده است.
 

موسوی گفت: در حوزه داروئی و آمبولانس نیز باید نیازمندی های موکب شهرستان ارزیابی و در اختیار ستاد اربعین قرار گیرد.وی گفت: در خصوص معرفی ظرفیت خیرین جهت مشارکت بیشتر در حوزه کمک رسانی به موکب شهرستان لنده تلاش های بیشتری صورت گیرد.فرماندار شهرستان لنده گفت:باید از ظرفیت و پتانسیل ادارات کل نیز بهره لازم را ببریم که بتوانیم انچه شایسته است موکب برگزار شود.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نماید:

 

---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.